Powiatowy Program Edukacji Biznesowej

Program ma na celu budowę postaw proprzedsiębiorczych wśród młodych ludzi w formie konkursu na najlepszy pomysł biznesowy. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji zawiera elementy, które inspirują młodych ludzi do podążania za własną pasją i przekuwania jej w biznes. Po etapie inspiracji następuje selekcja pomysłów na biznes a najlepsze poddawane są szkoleniom i mentoringom. Tak przygotowane pomysły uczniów prezentowane są na oficjalnym finale, na którym następuje wybór zwycięzcy i wręczenie nagród. Przykładem tego projektu może być:

Biłgoraj Business Class 2018

Projekt zainicjowany przez Biłgorajską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A, mający na celu wsparcie i promocję przedsiębiorczości wśród uczniów szkół oraz studentów pochodzących z terenu powiatu biłgorajskiego.
Prowadziłem spotkania dla niemal 700 uczniów, podczas których uczyli się oni m.in. jak wygenerować własny pomysł na biznes. Dzięki tym działaniom zgłoszono do konkursu 100 pomysłów. Podczas projektu wybrano także 15 pomysłów, których twórcy zostali wybrani do odbycia pogłębionych szkoleń biznesowych i indywidualnych sesji mentoringowych. 21 osób wzięło także udział w wizycie studyjnej w Warszawie, gdzie mieli okazję zapoznać się z najlepszymi inicjatywami biznesowymi w stolicy Polski.

Inne liczby:
– 16 spotkań inspiracyjnych
– 200 osób na warsztatach modelowania biznesowego
– 4 intensywne szkolenia weekendowe
– 45 godzin doradczych

Projekt ten okazał się wielkim sukcesem – pokazał jak wiele inicjatyw biznesowych drzemie w tak młodych osobach, co udowodniło że warto jest uczyć młodych ludzi przedsiębiorczości już na tak wczesnym etapie edukacji.

Film ze szkolnych spotkań inspiracyjnych

Porozmawiajmy o możliwościach współpracy

Michał Misztal

kontakt@michalmisztal.pl

+48 515 229 779

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt